Tělové svíce

Po zapálení svíce v ní nastane působením podtlaku komínový efekt. Svíce hoří přibližně 15 až 20 minut, během této doby se uvnitř svíce vytvoří jemný prášek zpravidla bílé nebo světle žluté barvy s hnědými hrudkami. V průběhu hoření svíce většinou ošetřovaný člověk cítí změny. Odezva může být kdekoliv v těle podle momentálního stavu. Po skončení aplikace celý proces dobíhá ještě určitou dobu, úměrnou hloubce procesu nastalých změn, trvající řádově dny až týdny.

Svíce jsou určeny k aplikaci jak odborníky – terapeuty nebo maséry, tak k individuálnímu použití pomocí blízké osoby. Ošetření tělovými svícemi je velmi vhodné například po masáži (zejména lymfatické).

Naše svíce

Tělová svíce je dutý váleček ze včelího vosku zpevněný buničinou, do něhož nejsou přidány žádné přísady. Jedná se tedy o čistě přírodní ekologický výrobek, zhotovený ručně, v souladu s trvale udržitelným rozvojem, a proto její rozměry nemusí být naprosto stejné. Délka tělové svíce je minimálně 20 cm a vnitřní průměr přibližně 8 mm. Stěny tělové svíce jsou na jednom jejím konci silnější - délka zesílené části je kolem 5 cm. Zesílení slouží k tomu, aby se stěna svíce nepromáčkla, protože je nutné svíci po celou dobu aplikace držet rukou (případně pinzetou). Je vhodné nechat svíci dohořet až k této zesílené části.

Svíce se přiloží na ošetřované místo zakryté gázou či papírovým ubrouskem, ve svislé poloze a zesíleným koncem dolů. Po zapálení svíce v ní nastane působením podtlaku komínový efekt. Svíce hoří přibližně 15 až 20 minut, pak je potřeba ji uhasit do předem připravené nádobky s vodou. Použití svící je možné pro zvýšení účinku opakovat, u akutního problému maximálně 4 svíce denně, jedna po druhé nebo s pauzou mezi jejich aplikací 20 minut až 2 hodiny, v případě chronického problému 1 svíci každý den nebo obden.

Státní zdravotní ústav v Praze provedl v dubnu 2009 zkoušku cytotoxicity a test kožní snášenlivosti. Za podmínek testu nebyla u pokusných osob zaznamenána reakce ve smyslu erytému (zarudnutí kůže), edému (otoku) ani šupinatění.


Kontakt

603 183 023, 607 589 235